Varstvo vozačev

NAČRT IZVAJANJA VARSTVA UČENCEV NA PODRUŽNIČNI ŠOLI BUČKA

KAJ?

KDO? KDAJ? NALOGE: OPOMBE:
Jutranje dežurstvo učiteljev Določeni učitelji 6.00 – 7.30

Dežurni učitelj ob 7.00 pripelje učence v učilnico, ob 7.10 odide na avtobusno postajališče pred šolo, pazi na izstopanje učencev iz avtobusa in jih spremlja čez cesto do šole, nadzoruje preobuvanje in jih spremi do učilnice.

Nadzoruje pripravo učencev na zajtrk in

zajtrkovanje, pospravljanje in pripravo na pouk.

Tedenski razpored je pripravljen vnaprej, vodeno je beleženje dnevno, V začetku leta je bilo določeno število ur jutranjega in popoldanskega dežurstva za strokovne delavce. Te ure opravijo v obsegu svojih delovnih obveznosti do določenega fonda po 119. čl. ZOFVI. Presežki se koristijo.

Dežurstvo med malico Vsi razredniki

V času malice

Sodelovanje in nadzor pri razdelitvi, med prehranjevanjem, pri pospravljanju in pripravi na pouk.
Spremstvo učencev na avtobus ob 11.50 Učitelji po dogovoru, če izjemoma kdaj odide kakšen učenec ob tej uri na avtobus. 11.45 – 11.50 oz. do odhoda šolskega avtobusa v smeri proti Štritu. Nadzor pri garderobnih omaricah, spremstvo na avtobusno postajališče, nadzor pri vstopanju v avtobus.
Spremstvo učencev na avtobus ob 13.30

Učit. OPB

13.30 do 13.40 oz. do odhoda šolskega avtobusa v smeri Štrit. Nadzor pri garderobnih omaricah, spremstvo na avtobusno postajališče, nadzor pri vstopanju v avtobus.

Delavka opravlja varstvo in spremstvo v okviru svojih delovnih obveznosti.

Seznanjanje strokovnih delavcev in učencev o pravilih, spremembah itd. Ravnatelj, vodja podružnice Uvodna konferenca in na timskih sestankih podružnice Seznanjanje z nalogami, izvajanjem, spremembami
Objave nalog in imen dež. učiteljev Vodja podružnice (oglasna deska)