Govorilne ure in rod. sestanki

Govorilne ure potekajo vsak 2. ponedeljek v mesecu od 15. do 17. ure, na Podružnici Bučka pa vsak prvi četrtek v mesecu od 15. do 17. ure. Učitelji ob začetku šolskega leta določijo tudi termin govorilnih ur v dopoldanskem času. Staršem svetujemo in jih spodbujamo, da sodelujejo z razredniki in učitelji ter obiskujejo govorilne ure, tedenske govorilne ure, govorilne ure na Podružnici Bučka, razredne roditeljske sestanke, skupne roditeljske sestanke; se zanimajo za delo, počutje in vedenje svojega otroka; spremljajo interesne dejavnosti, ki jih obiskuje otrok; da navežejo z učiteljem odkrit in aktiven odnos; upoštevajo stopnje reševanja težav (pogovor z otrokom, pogovor z razrednikom ali učiteljem, pogovor s svetovalno službo, mediacija, ravnateljico ali pomočnikom ravnateljice).

Pomembno je, da se doma z otrokom veliko aktivno pogovarjate, da določite čas v dnevu, ki ga boste aktivno preživeli z vašim otrokom, izkoristite praznične dni za krepitev družinskega vzdušja, da se dogovorite, ob kateri uri mora otrok zvečer v posteljo ter koliko časa bo otrok preživel pred televizijskim in računalniškim ekranom. Naj bosta prva otrokova skrb pisanje domačih nalog in učenje.

SKUPNI TEMATSKI RODITELJSKI SESTANKI

V šolskem letu 2015/16 bomo za starše izvedli dva skupna tematska roditeljska sestanka. Prvi skupni roditeljski sestanek za starše vseh učencev bo 7. 9. 2015 in drugi 7. 3. 2016 na matični šoli ter 10. 9. 2015 in 10. 3. 2016 na podružnici Bučka.

NAČRTOVANI RAZREDNI RODITELJSKI SESTANKI NA PODRUŽNICI BUČKA
ODD. IZVAJALEC ŠT. ČAS IZVEDBE SODELUJE TUDI TEMA
1. – 5. razredničarke 1. september razredničarke

Organizacjjske posebnosti,