Organizacija prevozov in varstvo vozačev

ORGANIZACIJA PREVOZOV IN VARSTVO VOZAČEV

Za vse učence, ki so od šole oddaljeni več kot 4 km, je organiziran prevoz v šolo in domov. Na relacijah, kjer vozi šolski avtobus, se zaradi večje varnosti učencev v cestnem prometu vozijo v šolo in domov tudi učenci, ki imajo do šole manj kot 4 km. Učence v šolo ter iz šole vozimo tudi s šolskim kombijem. V letošnjem šolskem letu so to učenci, ki prihajajo iz vasi: Jelendol, Zloganje, Segonje, Velike Poljane in Tomažja vas. S takim načinom organizacije prevoza učencev s šolskim kombijem poskrbimo za prevoz učencev iz oddaljenih vasi, ki so slabo dostopne za avtobus, poleg tega skrajšamo čas, potreben za prevoz učencev z avtobusom (zamik voznega reda). Vozači imajo organizirano jutranje in opoldansko varstvo, ki ga zjutraj in v opoldanskem času izvajajo dežurni učitelj ter učitelji, zadolženi za varstvo vozačev: o zjutraj od 6.30 do 8.20 in o opoldne od 11.50 do odhoda zadnjega šolskega avtobusa v skladu z voznim redom. Za potrebe organizacije prevoza učencev v šolskem letu 2015/2016 smo zbrali podatke o številu učencev vozačev po posameznih vaseh in smereh vožnje, ki so razvidni iz spodnjih tabel. V tabelah niso upoštevani učenci 1. razreda. Za prevoz prvošolcev v veliki večini poskrbijo njihovi starši.

Učenci Osnovne šole Frana Metelka Škocjan – Podružnice Bučka v šolskem letu 2015/16 po vaseh in smereh vožnje (brez učencev prvega razreda):

SMER ŠTEVILO UČENCEV
SKUPAJ SMER BUČKA 18